2015. május 3-án, minden időzónában 11:00 es 12:00 között megrendezésre kerül a 4. Világstaféta-futás: hogy hangot adjon az a népek közötti béke és egység előmozdításért való elköteleződésünknek.
A Run4Unity indítja el az Egyesült Világ Hete című rendezvénysorozatot és a Youth Peace Forum-ot, mely az egyiptomi Kairóban kerül megrendezésre a “Living Peace“ programmal egyetemben. |
|
A Gyerekek az Egységért Mozgalom bemutatja:
Run4unity 2015
WeLink: Discovering Fraternity
A RUN4UNITY mindig céljának tartotta, hogy hangot adjon az emberiség családjának egységéért vívott küzdelemnek.
Idén különleges helyzetben találjuk magunkat: A bennünket ért sok fajdalom arra a következtetésre juttat minket, hogy ezen törekvésünk elérése nagyon sokat várat még magára. A párizsi terrortámadás, a nigériai, pakisztáni, és a többi országban bekövetkezett mészárlások következtében arra gondolhatunk, hogy mi keveset tehetünk az elhatalmasodott erőszak megállításáért. De ez nem így van, az egység ideálja, melynek mindannyian tanúi szeretnénk lenni, a második világháború ideje alatt született, és az egész világon elterjedt mert “egyenként mindenkit szeretve” – mindenki meg van hívva az egységre. Chiara által felfedeztük, hogy a szeretet-tettek egy piciny jele is képes megállítani egy terrorista kezében lévő bombát.
A párbeszéd főszereplői
Városainkban óhatatlanul jelen vannak azok a helyzetek, ahol párbeszédbe bocsátkozhatunk más felekezetű vagy nem hívő testvéreinkkel, így együtt futva velük az egység „autópályáin”.
A RAI olasz tévétársaság 2014. Jan 18-án a Fokoláré Mozgalom elnökével, Maria Voce-val készített interjút. Az elnöknő kifejtette, hogy a leghathatósabb párbeszéd az, mely „az életen alapul, a mindennapi életünk közösen megélt pillanatain”, mely a „másik ember, s nem a másik vallásának megismerésével kezdődik, hogy felfedezhessük a testvériség kötelékeit, mely minden emberi lényt összeköt”. Véleménye szerint „… a különbözőség nem feltétlenül kell, hogy a szembeszegülés okául szolgáljon, hanem lehetőséget nyújthat számunkra emberi értékeink kölcsönös gyarapításához”.
Kezdjük el tehát a párbeszédünket, éljük az Aranyszabályt:
„Tedd másoknak azt, amit szeretnél, hogy veled tegyenek”, így majd ténylegesen út nyílik egymás kölcsönös megértésére, s az élet közös megélésére.
Ezért a Run4unity a „Világra nyitott ember” projektjének akciójának egyik momentumaként jelenik meg, mert egy lehetőséget jelent arra, hogy életben tartsuk a párbeszéd lelkületét mindazokkal, akik körülöttünk élnek, hogy láthatóvá váljon az az emberiség, mely képes felfedezni az értékeket minden kultúrában.
Mit tehetünk?
Egy HASHTAG a BÉKÉÉRT
Idén is elszántuk magunkat arra, hogy megerősítsük az „egység kötelekéit”, mottónknak választva a “WeLink” –et, hogy mindig eszünkbe juttassa azon törekvésünket, hogy szeretnénk egy olyan hálózat lenni, mely szeretné felemelni a világot, a közvetlen környezetünktől kezdődően, ahol élünk. Az utóbbi időkben láttuk, hogy megsokszorozódtak a béke előmozdítását elősegítő hálózatok.
Sokakkal együtt lehetünk a béke építésének főszereplői, ott, ahol élünk, más fiatalokat, csoportokat, mozgalmakat, egyesületeket, állampolgárokat, politikusokat is bevonva ezen kezdeményezésbe.
A béke jelei
Kezdjünk el “össze-Linkelődni“ azzal, aki körülöttünk él, főleg azokkal, akikkel nem egyszerű, mert nagyon különbözőek tőlünk, vagy mert a kapcsolatunk javításra szorul. Megtéve ezt a lépést, bevonhatjuk őket a béketervünkbe, egy jelképpel megerősítve ezt az új szövetséget. Minden vidéknek meg van a maga szabadsága, hogy kitalálja ennek a módját. Miután kitaláltátok ezt a jelet, kommunikálhatjátok a többiek felé.
Mennyi WeLink?
Ahhoz, hogy egy kisebb vagy nagyobb változás főszereplői legyünk, bátorság kell a kezdeményezéshez, és segítségképp „versenyezzünk egymással” minden nap tegyük fel a kérdést: Mennyi „WeLink”-et létesítettem ma? Mennyi konkrét tettet tettem az aranyszabályt élve, a béke es a testvériség köteleit építve? Lesznek kisebb-nagyobb kihívások, aszerint, ami elválaszt minket, ez lehet a közömbösség, a társadalmi, ideológiai különbség, egy súlyosabb sértés vagy a háború. Azonnal elkezdhetjük, egymásnak elmondva a lépéseket, melyeket a Run4unity-n keresztül tettünk. A Run4unity alatt és az egyesült világ hete alatt elkészíthetjük majd a mérlegünket: mennyi „Link”-et tudtunk létesíteni mindannyian együtt az egész világon.
Discovering Fraternity Project nyomdokain
Ha úgy tekintünk a másik embertársunkra, mint testvérünkre, ez a béke jeleit teremti majd, mely lehetővé teszi számunkra, hogy az emberiség családjának egységét növeljük.
Az utóbbi hónapokban a szíriai és közelkeleti területeken levő válság egyre kritikusabba vált: a konfliktus kezdete óta több mint 3 millió ember – melynek fele gyermekek és tinédzserek – elvándorlásra kényszerült, s menekültként élnek Libanonban, Jordaniában, Irakban, Törökországban és Egyiptomban.
Living-Peace-International |
Jelen vagyunk a Közel Keleten a BÉKÉÉRT
A Run4Unity fiatalok egy küldöttsége részt fog venni Kairóban (Egyiptom) a 2015. Május 4-6 között megrendezésre kerülő II. Youth World Peace Forum–on, mely a Living Peace projekt utolsó programja lesz. Ez a projekt 3 évvel ezelőtt született, a béke megélését, és a békére való nevelés terjesztését célozván. Jelenleg 50.000 gyermek, fiatal és felnőtt 103 ország több mint 200 iskolájából vesz részt a világ „békehálójának” építésében. A záróesemény, a ”Let’s Bridge”, melyet több olasz és külföldi középiskola és egyetem 16-22 év közötti fiatalja szervez hasonló korú fiatalok számára, s az lesz a célja, hogy tanúskodjon a közös elköteleződésről a béke mellett, és tapasztalatokat hallgathassunk, műhelyeknek és művészeti eseményeknek is teret biztosítván a program keretein belül.
(info: living-peace.blogspot.com)