A Golden Rule játékhoz a „Sports4Peace” projekt adta az alapot, mely néhány évvel ezelőtt született Ausztriában, a Gyerekek az egységért mozgalom keretei között. Célja, hogy a békére nevelés részeként, a játékon és a sporton keresztül fogékonnyá tegyen az ún. „aranyszabály” megélésére irányuló magatartásformákra: „Tedd azt másokkal, amit szeretnél, hogy veled tegyenek”. Ezért hat játékszabályt dolgoztak ki, hat vezérelvet, amelyet kinyomtattak egy nagy kockára.
Az első szabály: „Play hard – Do your best”: add a legjobbat magadból, élvezd a játékot – ez természetesen a sport, a jól sikerült játék előfeltétele. Egy másik szabály: „Take care of”: légy figyelmes, mindenki fontos, vagy pl. „Celebrate”: örülj úgy a másik sikerének, mint a sajátodénak.
A játékon, a sporton keresztül egy nagyon igényes életstílust akarnak átadni, melynek alapja a békére és az egyetemes testvériségre való nevelés.
A sportnapban az alapkoncepciót követtük a mérkőzések utáni értékelés és szavazás módjában is. Két szabálynál az értékelés a csapattársakra vonatkozik, másik kettőben az ellenfél csapatában keresték a pozitív értékeket, míg a harmadik két szabály a közös szavazásra és közös ünneplésre hív meg.
A Golden rule játék 6 szabálya
Játssz keményen – Add a legjobbat magadból! Vesd be magad és élvezd a játékot. A játék végén mindkét csapatban külön-külön tegyetek javaslatokat indoklással együtt, majd szavazzatok meg egy aranykártyát valakinek azok közül, akik a saját csapatotokban a leginkább belevetették képességeiket a játékba!
|
Játssz tisztességesen! Légy tisztességes önmagaddal és másokkal! A játék végén mindkét csapatban külön-külön tegyetek javaslatokat indoklással együtt, majd szavazzatok meg egy aranykártyát valakinek azok közül, akik az ellenfél csapatában leginkább fair play módon, vagyis tisztességesen játszottak!
|
Tarts ki! Ne add fel soha, akkor sem, ha nehéz! A játék végén mindkét csapatban külön-külön tegyetek javaslatokat indoklással együtt, majd szavazzatok meg egy aranykártyát valakinek azok közül, akik a saját csapatotokban leginkább kitartottak a nehézségek között!
|
Légy figyelmes! Tiszteld a másikat, mert mindenki fontos! A játék végén mindkét csapatban külön-külön tegyetek javaslatokat indoklással együtt, majd szavazzatok meg egy aranykártyát valakinek azok közül, akik az ellenfél csapatában leginkább odafigyeltek és tisztelettel fordultak a másikra, ellenfelére és saját csapatársára egyaránt!
|
Ünnepelj! Úgy örülj a másik győzelmének, mint a sajátodnak! A játék végén együtt ünnepeljetek. A két csapat együtt szavazzon két személyre, akiket leginkább érdemesnek tartanak az ünneplésre!
|
Meg tudod változtatni! Nagy célokat csak együtt érhetünk el! A játék végén együtt ünnepeljetek, és fogalmazzátok meg, hogy a játék miben volt jó és különb, mint máskor. A két csapat együtt szavazzon két személyre, akik részvétele a leginkább hozzájárult ehhez!
|